prev
next

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

Bodyflex ja toitumine

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Täna on kohe selline päev, kus selle asemel, et oma raamatuid kirjutada või randa trenni tegema minna, istun ma ikka veel arvutis ja loen huvitavaid artikleid, mida leian. Jagan mõnda ka Sinuga hea lugeja.

Siinkohal üks hirmpikk artikkel, millest enese jaoks vaid mõned olulisemad järeldused välja tõin. Need, kes vajavad katseid, põhjendusi ja analüüse, peaksid kindlasti kogu artikli läbi lugema. Sellel lehel on ka muud põnevat. Vaata siia.

 

Hommikuvirgutuseks Bodyflex

Esiteks aitavad kõige paremini kaalu kaotada diafragma harjutused. Näiteks bodyflex. Pean ütlema, et mida enam kaalu juurde kogud, seda raskem on neid teha. Tegin aastaid igal hommikul kohe ärgates ja peale seda, kui olin pesnud hambad ja une silmist, lahtise akna juures või aias bodyflexi harjutusi ja pean ütlema, et see oli see aeg, kui olin enese hinnangul päris heas füüsilises vormis. Loomulikult ei olnud see ainus treening päevas, sest Bodyflexile lisandus vähemalt 1 tund kiirkõndi ja 1 tund stepoimist, tantsimist või aerutamist.

 

Liigne pinge, magamata ööd ja vähenenud liikumine tõid kaasa nii kaalu kiire kasvu kui ka ebamugavuse bodyflexi harjutuste tegemisel... seda senini. Täna, kui lugesin artiklit, millest Sinulegi infot annan, tekkis taas tahtmine tagasi minna bodyfleximise juurde :) Kuidas seda teha, mina tean, kuid Sinul soovitan vaadata youtube videosid. Näiteks siin on lõviharjutus bodyflexina, mis aitab näomusklid kenasti pringid hoida: lõvi harjutus (väga andunud bodyflexi austaja ja õpetaja, kelle aljudvideod on kahjuks YouToubes rikutud) või siit Bodyflex osa 1, Bodyflex osa 2 ja Bodyflex osa 3. Otsi ise juurde ja juuruta endale harjumus iga päev konkreetsel ajal tühja kõhuga harjutusi teha. Usu, aitab hästi.

 

Lisaks võiks erinevaid harjutusi tehes harrastada ka tulehingamist. See on joogas hästi tuntud hingamine, mille puhul hingame läbi suu, kuid lõõtsutame nagu keoerad :)

 

Bodyflex versus Oxycise

NB! Bodyflex vale tegemise korral võib tekitada seljavaegusi ja just sellele rõhudes ning veel mõningaid plusse välja tuues on arendatud välja väidetavalt veelgi tõhusamad harjutused, kui bodyflex nimega Oxycise.

Mis on nende kahe asja vahe, seda loe palun inglise keeles ise siit: Bodyflex versus Oxycise.

 

Bodyflexi kohta nii selgitused kui harjutused leiad aga sellest põhjalikust eestikeelsest artiklist. Soovitan igati! Bodyflexi harjutused.

 

PÕHILISED toitumise ja nälgimise reeglid

Allikas siin

1) mitte istuda laua taha, kui teil ei ole SELGELT MÄRGATAVAT näljatunnet. Selles osas ei olegi mina nõus nendega, kes soovitavad regulaarset toitumist kindlatel kellaaegadel, sõltumata sellest, kas on teil kõht veel eelmisest söömisest täis või mitte. Hoopis teine on aga lugu pidevat füüsilist tööd tegevate inimestega – NEMAD peavad toituma regulaarselt, kuna nendel on pea alati laua taha jõudes tugev terve ISU. Ka järgmised reeglid füüsilise töö tegijate kohta ei käi.

 

2) kogu toidukord (mitte toidukogus) tuleb mõttes jagada kolmeks faasiks. Esimene faas — tugeva nälja kustutamine, teine faas — täitumine. Põhimõtteliselt tuleks nüüd juba laua tagant lahkuda – KUIGI võiks sama suure isuga süüa veel teine samasugune ports. Kolmas faas — «õgija», kui peale täitumist süüakse veel kõike seda, mis jäi maitsvat taldrikule või lauale, või kui sugulased/tuttavad „sunnivad/keelitavad“ sööma veel killukest või tükikest. Sellise kolmanda faasi PEAB TERVE ja kaalu säilitav inimene oma söömise rituaalist LÕPLIKULT JA JÄÄDAVALT KÕRVALDAMA

Piirdudes nende kahe faasiga ÕPIB organism täielikumalt kasutama ärasöödud toitu, ning säilitab ilma igasuguste raskusteta keskmist kaalu. Taoliselt toituv inimene võib rahumeeli tegeleda nii vaimse kui füüsilise tööga, olla aktiivne ning teha sporti ilma kurnatustunnet tekitamata.

 

Lisaks sellisele tervislikule söömisele võiks veel aasta jooksul kord või kaks teha endale seitsmepäevase näljakuuri, kasutades järgmist skeemi:

Näljakuurile eelneval õhtul tuleks teha toasooja veega klistiir, mida korrata näljakuuri hommikul. Peale klistiiri tuleb tegeleda tavaliste asjadega – tavaline hommikuvõimlemine või paarikilomeetrine jalutuskäik või väike jooks. Nüüd peaks olema selleks hetkeks tekkinud juba näljatunne, kuid toidu asemel on vaja juua 1-2 klaasi keedetud toasooja vett. Vesi täidab kõhu ja näljatunne kaob.

Kogu päeva jooksul teha igapäevaseid toimetusi, nagu ka enne nälgimise alustamist. Ja kohe, alati kui jälle tekib näljatunne, juua klaas keedetud vett. Kodunt välja minnes tuleb vesi pudeliga kaasa võtta. Vesi üheaegselt peseb nii organismi, kui ka nõrgendab näljatunnet. Nii tuleb elada kõik need seitse päeva – õhtuti ja hommikuti klistiir, ning päeva jooksul vaid VESI – 10 -12 klaasitäit. Sellel perioodil KATEGOORILISELT KEELATAKSE igasuguste ravimite, toidulisandite, tee, kohvi, suhkru jne. tarbimine. Isegi üks pisike tassike teed ilma suhkruta NULLIB TÄIELIKULT kogu nälgimise põhimõtte, kuna kutsub esile MAOMAHLA ERITUMISE. Kuid meil on vaja, et organism lõpetaks maomahla eritumise, ning see peaks eelpool toodud reegleid TÄPSELT TÄITES lõppema kolmandaks päevaks, sest siis organism asub „sööma“ enda rakkusid. Teid kindlasti huvitab – milliseid esmajärjekorras? Tavaliselt arvatakse – RASVA. Kuid see on vale!!! Esmajärjekorras organism hakkab hävitama HAIGEID rakke – nii tekibki isepuhastumise, ehk tervenemise efekt – inimene vabaneb peidetud haigustest. Kui te tunnete nälgimise ajal ootamatut nõrkust – tuleb teha VÕIMALIKULT KIIRESTI plaaniväline klistiir.

Toitumise alustamine näljakuuri lõppedes

 Kaheksanda päeva hommikust algab toitumine nii: kogu esimene päev toored mahlad, värske hapupiim, kohupiim, tee, lusikas suhkrut või mett. Teisel päeval lisanduvad keedetud juurviljad ja kuivikud. Mõlemal päeval tuleb kõiki asju süüa väikeste portsudega ja iga 2—3 tunni tagant. Kolmandal päeval võib lisada natuke keedetud kana, kartulit, riisi. Kõikidel päevadel juua vett ikka edasi. Neljandast päevast algab tavaline (kuid ka tervislik) toitumine.

 

Toidud, mida vältida või süüa minimaalselt

Iga pärmi peal tehtud toitaine hakkab soolestikus mingil määral käärima. Seetõttu on ilma pärmita valmistatud jahutooted paremad. Rasvadest on niigi teada, et taimsed rasvad on loomsetest tervislikumad, kuid jälgida tuleks eriti Omega-3 rasvhapete saamist, sest inimestel on Omega-3 ja Omega-6 rasvhapete suhe ABSOLUUTSELT paigast ära. Omega-6 peaks olema praegusega võrreldes vähemalt 10 korda vähem, või teistpidi öeldes Omega-3 peaks 10 korda rohkem tarbima. Sellest päästaks LINAÕLI tarbimine – praadida temaga ei saa ja ka maitse pole kõige etem, kuid 1 – 2 supilusikatäit suudab teda iga inimene päevas ära süüa. Puhta tavalise piima asemel on tervislikumad kõik piimatooted, milledele on lisatud kasulikke baktereid – keefirid, jogurtid… Liha, kala keedetuna, ja sedagi mitte liialt palju, kuid küllaldaselt, et oleks garanteeritud vitamiini B12, ja asendamatute aminohapete saamine. Rohkem juurvilja, puuvilja…..

Soola ja suhkrut tuleks kasutada mõõdukalt. Tavalise toidu valmistamiseks kasutage soomlaste PAN soola.

Kogu elu jooksul peaks iga inimene ERITI TÄHELEPANELIKULT jälgima mao käitumist ja funktsioone

Põhimõtteliselt ja lihtsamalt öelduna – kui teil terve päeva jooksul ei ole nagu asja selle suurema toimingu pärast minna WC-sse, siis juba SAMAL õhtul tuleb seedimisele appi minna ja võtta mingit kergemat sorti kõhulahtistit. Sellisel viisil võite vältida paljude raskete haiguste teket, millede põhjuseks võib täie õigusega nimetada TEIE TÄHELEPANEMATUST ja hoolimatust oma mao suhtes.

 

Toiduainete õige koos kasutamine

I reegel: valk ja tärklis ei kõlba kokku. valku ja tärklist tuleb süüa eri aegadel.

Kuid ka erinevad valgud võivad omavahel mitte sobida. Ei tohi süüa liha koos piimaga, liha koos juustuga, mune koos pähklitega, juustu pähklitega, piima pähklitega, kohupiima pähklitega või lihaga.

II reegel: happed ja valgud ei kõlba kokku. Näiteks, ei tohi süüa liha tomatisoustiga või ükskõik millist haput kastet lihaga (liha + ketšup, sült + äädikas). Hapud puuviljad, ka ravimid-happed (aspiriin jms) rikuvad seedimise, aeglustavad sekretsiooni nii suus kui maos. Sööge valke ja happeid eri aegadel – eri toidukordadel. Erandi moodustavad pähklid ja juust. Peale selle, kohupiima võib süüa hapude produktidega (õunad, sidrunid, tomatid…)

III reegel: rasvad ja valgud ei kõlba kokku. Seetõttu loetakse raskeks toiduks rasvast liha.

IV reegel: suhkur ja valgud ei kõlba kokku. Tuleb arvestada sellega, et suhkur laguneb alles soolestikus, tema pikaajaline viimine maos kutsub esile käärimisprotsessi.

V reegel: tärklis ja rasv ei sobi kokku. Seetõttu loetakse raskeks toiduks ka torti, kus mõlemat on üleliia, suhkrust rääkimata.

VI reegel: tärklis ja suhkur ei sobi kokku. Ebasobilike toiduainete näiteks: koogid, magusad pirukad, rosinasaiad….

 

Piima tuleks tarbida omaette. Kuid piimaga sobivad kokku hapud marjad ja puuviljad.

Aga kuidas me tavaliselt sööme: alustuseks lusika/kahvlitäis tomati-kurgi salatit, seejärel keedetud juurvilja, siis suutäis putru või leiba, millele lisab maitsekust lihatükk, lonks puuviljamahla või mingit jooki – ning taas salatit. Enamustel juhtudel see tsükkel kordub kuni taldrik tühjeneb ning järgneb veel magustoit koos millegi joodavaga. Selline erinevate toiduainete segamine ei möödu jälgi jätmata: neist igaühe läbiseedimiseks on vajalikud erineva pikkusega ajavahemikud. Jah, aga… Seedimine algab valkudest.

Enim kontsentreeritud toitu (enamasti valgud) omandab organism aeglasemalt kui mõnda muud, samas kui selle seedimine algab kõige esimesena. Valkude (proteiinid) omandamiseks vajalik aeg kestab tunde, ning kui juures on veel ka üle soovitud koguse rasvu (tühiselt väike kogus), siis venib protsess veelgi pikemaks.

Sel ajal peavad organismi poolt kiiresti omandatavad toiduained, nagu näiteks juur- ja puuviljad, jääma makku ootele, kuni „raske” toit ära seeditakse. Kogu see protsess võib venida isegi kuni kaheksatunniseks. Oodates oma järjekorda hakkavad puuviljad ning toored või keedetud juurviljad maos roiskuma ja käärima. Magu, püüdes siiski seedida seda rokka, eritab gaase, hapet, isegi alkoholi (ärme räägi üldse seedimatusest).

 

Mis võib juhtuda siis, kui ei järgita toiduainete liigitamise soovitusi? Loomulikult oleneb kõik organismi eripärast, kuid reeglina algab erinevat liiki toiduainete kokkusegamisel maos käärimine, mis kutsub esile kerge seedeprotsessi korratuse ja pärast söömist ilmnevad kõrvetised. Lisaks teistele ebameeldivustele võib nimetada gaase, röhitusi, suurenenud (mao) happesust, kõhu puhitusi, organismi kogunev liigne vedelik ja mõistuse mõningane nürinemine ning keskendumisraskused veel pikka aega pärast söömist.

Toiduainete ebaõige kokkusobitamine võib aeglustada toidu seedimise protsessi MAOS kahest kuni kaheksa tunnini. Sellisel juhul kulutatakse seedeprotsessile väga palju energiat, mis tekitab kiiresti rammestuse ja vajaduse täiendavaks puhkepausiks või uneks. Kõik see võib saada närvilisuse ja ärrituvuse, depressiooni, kõrgendatud tundlikkuse, halva tuju, küünilisuse, kui ka mürkainete organismi kogunemise põhjuseks. Peale selle kutsub mürkainete kogunemine, mis on seedeprotsessi korratuste tagajärg, esile nohu, mis on paljude teiste haiguste põhjuseks – nõrgendab immuunsüsteemi, kutsub esile enneaegse vananemise, alandab seksuaalset iha ja potentsi ning võib muuta munarakud vastuvõtlikeks kahjustustele. Lühidalt öeldes võib toiduainete ebaõige kokkusobitamine viia füüsilise, mentaalse ja vaimse tervise halvenemiseni ning samuti eluea lühenemiseni.

 

Söö toiduaineid kihiti

Praktilises elus on suhteliselt raske neid reegleid järgida, kuid võimalikkuse piires oleks siiski soovitav midagi teha, näiteks, süüa eri aineid eri söögikordadel, võiks eraldi süüa liha ja eraldi garneeri, juua piim enne söögi algust ja siis jätkata ülejäänu söömisega – sööge toiduaineid nii, et nad oleksid maos eraldi kihtidena. Kui toiduained jõuavad makku järjekorras, siis erinevates toidu kihtides saavad toimuda erinevad seedimise protsessid. Iga kihi jaoks erituvad mao seintest erinevad fermendid, mille tagajärjel tõuseb kogu seedeprotsessi efektiivsus. Minnes kord üle järgmisele toiduainele, ärge pöörduge enam tagasi eelmise juurde. Kui te sööte aga toiduaineid segamini, siis magu koostab mingisuguse „harju keskmise“ maomahla, mille seedimise kasutegur on tunduvalt väiksem, kui iga aineliigi jaoks eraldi ja spetsiaalse koostisega maomahlal.

 

Tiibeti laamad soovitavad süüa toiduaineid veesisalduse kahanemise järjekorras  

Kõige lõpus sööge väikseima veesisaldusega ja kõige enam kontsentreeritud toit. Ärge KUNAGI tehke vastupidi.

 

Vett ära söömise ajal joo

Kui te joote vett tühja kõhu peale, jõuab see soolestikku kohe, kuid soovitaksin söömise vältel üldse mitte juua, sest vedelik lahjendab fermente ja maohapet, takistades neil toidu töötlemist. Juues midagi toidukorra ajal, ei lase te seedeprotsessil lõpuni käia.

 

TÄHELEPANU! Juba esimene üleliigne kilo – SEE ON TERVISERIKE. Esimene üleliigne kilo näitab, et teil juba on probleeme nii venoosse vere, kui ka lümfi liikumisega.

 

Toidu valmistamisest

  1. Pikaajaline pesemine vähendab tunduvalt vitamiinisisaldust. Näiteks, kaotab tangaine pesemisel kuni 30 % vitamiinidest.
  2. Ei tasu pidada puhastatud juurvilja vees – pesite, panite kuiva nõusse ja hiljem otse keevasse vette.
  3. Külmutatud juurvilju ei sulatata, vaid otse keevasse vette. Üles sulades kaob C vitamiin.
  4. Keeta juurvilju vaid emaileeritud või roostevabades nõudes.
  5. Mitte lubada vee tugevat keemist ega õhu tsirkuleerimist, st kaant pealt mitte ära tõsta. Juurvilju keeta vaid aeglasel tulel ja väheses vees või hoopis aurus, sest vitamiin B on vees lahustuv.
  6. Toitu keeta minimaalselt vajalik aeg. Juurviljad kaotavad keetes ligi 20 % oma vitamiinidest, aga liha kuni 30%.
  7. Liha tuleb eelnevalt (enne vette panemist) üles sulatada, muidu ta kaotab palju kasulikke aineid.
  8. Praadimiseks on kõige kasulikumad taimeõlid. Õli säilitada kinnises pudelis ja korgituna, sest valguse käes laguneb õlis olev A vitamiin.

Õige liha keetmise viis, et maksimaalselt säiliksid nii vitamiinid kui ensüümid oleks:

- kuumutatakse keemiseni ja keedetakse 5 minutit,

- võetakse pliidilt (kinnise kaane all) ja antakse 15-20 minutit aega „järelküpsemiseks“

- korrata eelmisi etappe 1-2 korda

 

Tuleb arvestada, et puljong on väga raske toit. Ega asjata keedetud liha ei peeta dieettoiduks, kuna keetmisel temast väljuvad toksiinid, karbamiid (kusiaine) ja muud osaliselt mürgised ained, mis siis kõik jäävad puljongisse, kuigi tihti just see puljong on kõige maitsvam osa.

 

KUI TAHATE KÕHNUDA – PIIRAKE ennast SÜSIVESIKUTEGA, kuid RASVA ja VALKE EI TOHI TARBIDA ALLA FÜSIOLOOGILISE NORMI.

 

Smile Dieedid igale maitsele sh nuusutamisega seotud aromaatne dieet.

Smile 7 sammu söömissõltuvusest vabanemiseks

Smile Ajurveda paast: kergem kaal, parem uni, säravam nahk

Smile Uus toitumispüramiid

Smile Süües ilusaks

Smile Ajurveda - nii kõhnutakse Indias. Milline kehatüüp on Sinul?

Smile Toitumis- ja liikumisSoovitused

Smile Söögisõltuvuse käerauad!

Smile Juhtimisteooriaga kehakaalu kallal

Smile Kuidas muuta meeldivaks tervislik toitumine?

Smile Atkinsi dieet: http://et.wikipedia.org/wiki/Atkinsi_dieet

Smile Mida arvavad kehakaalust hiinlased?

Viimati uuendatud 27. august 2013
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]