prev
next

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

Avalik esinemine - metafoorid ja lugude jõud

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Miks kasutada metafoore?

Metafoorid on tohutu jõuga ja sellest, kuidas neid kasutada saab lugeda raamatust: "Lugude jõud ja kasutamine."

Eile rääkisin sõbrannaga, et ei saa, ega saa üht asja tehtud... tema küsis vastu: "Äkki lõhud sa jääd vales meres?" Ja see lauseke pani mind enam mõtlema, kui pikk õpetus, kuidas ma ikkagi peaks oma asju tegema ja miks ma ikka ei tee nii või teisiti... "Äkki tõesti?" mõtlesin ma ja mõtlen ikka veel...

Paar päeva tagasi olin pahane, et kuigi ostan arvutiteenust, pean pidevalt ise kodulehe administreerimisse segatud olema... selleks, et oma tundeid väljendada, kirjutasin teenusepakkujale, et ok, hakkan ise pusima, kuid kui kokk läheb söögi tegemise asemel kapsaid, kaale kasvatama ja peab metsas jahti, siis ei tea, millal söök valmis saab...

 

Siinkohal lisan asjalikult koostatud artikli, mis veelgi enam selgitab, miks peaksime me oskama kasutada metafoore ehk emotsionaalseid sõnapilte.

metafoor
Nagu siin esitatud pildil näete, on meie elu erinevate valdkondade juhtimine erinevate ajupoolkerade käes.
Vasak ajupoolkera juhib parema käe tööd, aga on samas ka ARUSAAMISE  poolkera, allutades endale inimeste ANALÜÜTILISED VÕIMED.  Vasakus ajupoolkeras on piirkonnad, mis mõjutavad meie matemaatilisi võimeid, kõnet, teadusalast võimekust, arutlemisoskust ning kirjutamist.


Parem ajupoolkera juhib vasaku käe tööd, olles samal ajal inimeste EMOTSIOONIDE JA TUNNETE PESAPAIK. Vaata, kumb ajupoolkera Sul hetkel aktiivsemat toimib: ajutöö test. Paremas ajupoolkeras on peidus inimeste ruumiline orientatsioon, nende taipamine, kunstialane teadlikkus, näitlejavõimed, muusikakeskus ja loovus.
Kui esitada inimestele kuivi andmeid, statistikat, siis aktiveerub ainult tema vasem ajupoolkera, kokku aktiveerib analüütiline mõtlemine aga ainult 7% inimese närvisüsteemist. Samas on  metafoor võimas relv, aktiveerides 80% meie närvisüsteemist. Lugu või metafoor muutub inimese peas pildiks, jäädes ka paremini meelde.


Mis on emotsionaalne sõnapilt (ESP)?
See on sõna, väide või lugu, mis  loob kohe PILDI kuulaja või lugeja meelde, selgitades, mida te tahate kuulajal lasta kogeda.
ESP loob mõistmise ja arusaamise ideedest, mida tahate kuulaja või lugejaga jagada.


6 tähtsat põhjust ESP kasutamiseks efektiivses suhtlemises (suulises või kirjalikus):

 1. ESP-d haaravad ja suunavad inimese tähelepanu.
 2. Neil on jõudu muuta inimese mõtlemist, suhtumisi ja elu.
 3. Need teevad vestluse “elavamaks”. Kuulaja mõlema ajupoolkera stimuleerimise tulemusena hakkab inimene kujutlema asju, mida kuuleb (loeb).
 4. Need kinnitavad sõnad inimese mällu.
 5. Need näitavad teed sügavamate suheteni.
 6. Õigesti kasutades annavad võimaluse muuta kellegi käitumist viisil, mis on kergesti vastuvõetav ega anna negatiivseid tagajärgi.

Sõnapildi loomise võimalusi:

 • Selle inimese kired, hobid või huvialad, kellega te suhtlete (Sul pea nagu jalgpall...)
 • Meeldejäävad mälestused inimese minevikust või praegused sündmused, millega ta seotud on (mäletad, kuidas Anu oma nukku kohtles? Nukk oli tal nagu Sinu poeg praegu Sul - muudkui rippus selle küljes...)
 • Igapäevased teemad, millega inimene on tuttav (Tead, see, mis Sa praegu ütlesid, on kui kirss tordi peal! Super! Nii teemegi!)
 • Kujutluspildid loodusest (ookeanid, järved, tormid, loomad, kosmos jne - su suu on kui kirsimari ja silmad kui söed...)
 • Väljamõeldud lood, mis osutavad punktile, mida te peate tähtsaks. Näiteks looke siin: lugude jõud ja kasutamine - Kangekaelne kuningas.

Erinevaid inimesi motiveerivad erinevad asjad, seda peab veenmise juures arvestama.

 

Kaks suurt valdkonda, mida saab ära kasutada inimeste veenmisel ja ükskõik millise veenmiskõne koostamisel (müügikõne, tooteesitlus jne) on järgmised:
1. Igatsus saavutada

 • ARMASTUST
 • JULGEOLEKUT
 • VASTUVÕETAVUST
 • EDU
 • MATERIAALSET RIKKUST
 • VÄLIMUST
 • TERVIST
 • HINGELISUST
 • LÄHEDUST

2. Hirm  kõike eespool loetletut kaotada.

allikas: Kuidas kirjutada kirjandit

 

Vaata ka seda videot... töötavate lugude struktuurist:

Dim lights Embed Embed this video on your site

 

Smile Kuidas rääkida lugusid? Tule koolitusele ja õpi netist.

Smile Huvitavaid artikleid

***

Kui teema pakkus huvi, loe lisa meie raamatutest!

Avalik_esinemine. Osalejate kaasamine Avalik_esinemine_Esinemishirm Avalik_esinemine_Lugude jõud ja kasutamine

Mina_mehed_1_kaanefoto1 Mina-ja-Mehed-2 Mina-ja-mehed-3

Smile Kvaliteetse Õppe Keskuse raamatud

Smile Huvitavad artiklid

Smile Raamatute ost

Viimati uuendatud 01. aprill 2014
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]