prev
next

Sul on esinemishirm? Tahad abi? Vaata siia: Avalik esinemine hirmuhigita!

Mina ja Mehed 2 netimüügis soodsamalt!

"Mina ja Mehed" uudne ja trendikas TV Ringvaate edetabelis ;)

MEIE RAAMATUD

Raamat ostetud?

Koolitaja-Katrin_Aedma-Kadriorus

Mina ja mehed FB-s

KONTAKT

Katrin Aedma

+47 4178 6999

+372 5132 444

katrin.aedma (ät) gmail.com

Siin võib olla Sinu reklaam.

Küsi pakkumist!

TELLI KOOLITUS!

Soovid koolitust?

Aga palun. Telli hinnapakkumine siit

Koolitaja-Katrin_Aedma-2007Katrin Aedma - Wikipedias

Trüki Saada link

Bookmark and Share

Katrin AedmaKatrin-Aedma

Allikas: Vikipeedia

Inimene, kellele meeldivad mustad lambad ja valged varesed!


Katrin Aedma (sündinud Sarapuu; 31. detsember 1970, Tallinn) on interaktiivne suhtlemiskoolitaja, teeninduskonsultant, vabakutseline ajakirjanik ja kirjanik. Katrin Aedmal on märkimisväärselt lai silmaring, suur kogemustepagas, oskus ja julgus mõelda "kastist väljas".

 

Koolitajana usub Katrin Aedma, et: "Ei ole ühtegi igavat teemat, on vaid igavad esinejad!" ja on abiks kõigile, kes soovivad üle saada esinemishirmust ja/ või õppida mõjuvalt esinema.

 

Töötab fanaatiliselt täiskasvanuhariduse ja teeninduskvaliteedi parendamise nimel. Katrin Aedma ütleb: "Ma ei ole kohanud veel ühtegi teenindusasutust, kus ei oleks võimalik teha väheste vahenditega mainet parendavat ja kasumit suurendavat ümberkorraldust teeninduskvaliteedis! Tuleb vaid avada silmad ja teadlikult tegutsema hakata!"

 

Katrin Aedmal on sügav uskumus, et inimene on kõikvõimas, temas on olemas kõik, mida ta vajab - isetervenemise võime jms.

 

Katrin koolitab üle maailma avaliku esinemise oskusi ja teeb oma parima, et Eesti haridussüsteem jõuaks tema unistuseni - lasteaiast alates julgustatakse ja õpetatakse lapsi esinema erinevate pedagoogiliste meetodite abil selliselt, et kõrgkooli lõpetajad on juba väga suurepärased esinejad, argumenteerijad ja suhtlejad.

aedma_austus

Teenidussektoris arendustööga tegelemise ja juhtimiskogemus alates 1994, koolitamiskogemus alates 2000.

 

Elulugu

Katrin Aedma on sündinud Tallinnas, Eestis. Tema lapsepõlv möödus Stroomi rannas ja suved Hiiumaal Kassaris vanaema juures. Tema isikupäraks olid musikaalsus, loomingulisus, kangekaelsus, otsekohesus, uudishimu, abivalmidus ja avatud suhtlemine. Katrin Aedma ema oli kondiiter, isa arst. Tal on kaks õde, mõlemad bioloogi haridusega, ühel raamatupidamise eriharidus. Katrin Aedma on kasvanud hoolivas ja armastavas keskkonnas, töökas, loomingulises ja haridust väärtustavas perekonnas. 1988 poeg Harri Aedma. 1997 poeg Joonas Kaasik. Elanud ja töötanud Eestis Tallinnas ja Hiiumaal Emmastes, Hispaanias Tenerifel, Indias Goas ja Keralas, Norras Oslos. Sotsiaalselt ja ühiskondlikult aktiivne.

 

Kompetents koolitajana

Peamisteks koolitusvaldkondadeks on isiksuse arendamine, eneseanalüüs, loominguline mõtlemine, suhtlemine, stressi ja emotsioonide juhtimine, teenindus, müük, avalik esinemine, personali juhtimine, arenguvestluste läbiviimine; meeskonnatöö, meilietikett; ametijuhendi, firma kultuur ning ajurünnakud eesmärkide püstitamiseks ja juhtkonna ideede töötajateni viimiseks.

 

Kompetents konsultandina

 • Koolituste planeerimine, arendus- ja koolitusprogrammi ja materjalide koostamine, koolituse läbiviimine.
 • Meeskondade juhtimine, ideemüük.
 • Personalisüsteemi väljatöötamine (värbamine, sisseelamiskoolitus, koolitus-, motivatsiooni poliitika, koolitustegevuse planeerimine, ametijuhendite ja arenguvestluste süsteem)
 • Ametijuhendite koostamine
 • Arenguvestluste läbiviimine
 • Koolituste ja konverentside supervisioon (esinejad, korraldus).

Keeled eesti, vene, inglise, norra.

 

Töökogemus

Katrin Aedma töökogemus on sama kirju nagu tema isiksus. Töötanud eelkõige teenindus- ja personalijuhi, arendaja, konsultandi, koolitaja, lektori ja projektijuhina. Valdkonnad: klienditeenindus, haridus, personali arendusprojektid. Vabatahtlikuna töötanud koolitusprojektides ja konverentside projektijuhina (näiteks 2006 Tallinnas toimunud väga eduka 40st riigist üle 2000 osavõtjaga JCI Euroopa konverentsi (JCI EC 2006) JCI koolituste projektijuht. Allpool täpsem tööalane kirjeldus.

 

Ühiskondlik tegevus, liikmelisus

JCI Toompea koolitaja ja auliige alates 2010

Eesti Selts Norras – juhatuse liige 2012, 2013

Eesti Ajakirjanike Liit Rahvusvahelise Ajakirjanike Föderatsioon (IFJ)

Spirituaalne Lektoorium – toetaja liige

Eesti Kvaliteediühing – liige kuni 2010

2006 JCI Eesti juhatuse asepresident

2005 JCI Toompea asepresident isiksuse arengu suunal

JCI-jaapan-Katrin-AEDMA

 

Tunnustused

2010 JCI (JCI Toompea auliige)

2010 JCI Toompea – parim koolitaja ja “Koja Magnet”

2003 JCI Toompea – parim liikmekandidaat

2003 JCI Toompea – parima projekti juht

2002 Eesti Energia AS – Tulemusliku töö eest teeninduse arendamisel Eesti Energias ja Tallinna piirkonnas

 

Haridus

Katrin Aedma on ehe näide elukestvast õppijast. Tema motoks on:

Kui mul ei ole enam midagi õppida, siis olen ma surnud!

Ta ei pea oluliseks, et inimesel on olemas vastav haridus, kui ta soovib midagi teha. Olulisemaks on Katrin Aedma arvates motivatsioon ja haritus. Kui inimesel on tahe, siis leiab ta alati võimaluse õppimiseks ja arenemiseks. Paberid ei tee tööd.

 

Katrin Aedma õppis Tallinna 46. Keskkoolis ja kolides 16. aastaselt Tallinnast Hiiumaale, lõpetas Kärdla Kaugõppekeskkooli. 1989–1992 Eesti Põllumajanduse Akadeemia zootehnika eriala (3 aastat, elumuutus, Eesti Põllumajanduse Akadeemiat ei lõpetanud) Bakalaureuse kraadiga lõpetas Katrin Aedma kaks korda Eesti Ameerika Ärikolledži 1998 rahvusvaheliste majandussuhete eriala ökonomistina 1999 ärijuhtimise eriala ärijuhina.

Diplom_16_001 Diplom_16_001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katrin Aedma tegeleb pideva enesetäiendamisega olles ise alates aastast 2000 nii kõrgkooli lektor, koolitaja kui ka konsultant. Igal aastal osaleb Katrin Aedma 10.-15. erineval koolitusel, seminaril, kursusel Eestis ja välismaal. Peamisteks teemadeks juhtimine, teenindus, koolitamine, esinemine, täiskasvanuharidus jms. Mitmekordselt sertifitseeritud koolitaja sh rahvusvaheline koolitajate koolitaja (koolitajate ja esinejate supervisioon, koolitusprogrammide ja -materjalide väljatöötamine ja disainimine). Õppinud neurolingvistilist programmeerimist, erinevaid alternatiivseid ravimeetodeid (reiki jms), klaverit, kitarri.

2010 Rahvusvahelise noortekoja (Junior Chamber International) Eesti esimene International Training Fellow, JCI koolitussüsteemi (USA) kõrgeima taseme koolitaja ITF # 134 (maailmas 134.s selle taseme koolitaja). Väljaõpe sertifitseerimisprogrammi järgi 7 aastat, praktika - välisriikides koolitamine, eksamitööd - JCI Treeninginstituudi raamatukogusse 2 inglise keeles disainitud koolitusprogrammi (detailne koolitusprogramm, koolitaja manual, slaidid, osaleja jaotusmaterjal).

Tunnistus1

2009 alates sertifitseeritud JCI rahvusvaheliste koolitusprogrammide JCI Presenter (JCI esinejate väljaõppe), JCI Trainer (JCI koolitajate koolituse) Assistant Trainer (abikoolitaja) ja peakoolitaja väljaõpe. Koolitajaks õppinud maailma tippude käe all ja spetsiaalse kõrgtasemel väljaõppeprogrammi alusel, mis kestis 7. aastat.

    Head-Trainer-Katrin-Aedma Head-Trainer-Katrin-Aedma-Estonia

Head-Trainer-Katrin-Aedma-2

 

Siit saab vaadata/ kuulata videointervjuud, kus Katrin Aedma räägib, kuidas saada koolitajaks: Kuidas õppida koolitajaks?

 

Looming

Kvaliteetse Õppe Keskuse kirjastuse alt ilmuvad raamatusarjad:

 • "Lühikoolitused iseõppijale" ("Virtuaalse suhtlemise kultuur. Mida ma peaksin teadma meilietiketist" (2005), täiendatud trükk eesti ja inglise keeles (2008); "Saleduse saladused hõivatud inimesele" jt) - "Avalik esinemine" ("Osalejate kaasamine"; "Esinemishirm", "Lugude jõud ja kasutamine esinemisel" jt)
 • "Mina ja mehed" - hariv, narratiivse psühholoogia raamatute sari. Kirjutatud koos tuntud psühholoogi ja kirjaniku Toivo Niibergiga. "Kirev ja üleküllastatud veidi naiivne teksti ja piltide tulv, mis on oma naiselikkuse, seksikuse ja ahhaa-elamuste naivismiga otsekui eelmise sajandi lõpu kooperatiiviaegsetest isetrükkarite raamatuvalikust meie öökapile põrganud," iseloomustas Kati Murutar raamatut "Mina ja mehed". 2010 aastal Eestis ilmunud raamatutest hinnati raamkatut Mina ja Mehed teisele kohaga disaini uuenduslikkuse ja innovatiivsuse eest.
 • "Reisikirjad – 14 päeva…" "14 päeva Goas" praktiline käsiraamat kõigile India huvilistele, kes seal käinud või plaanivad Indiat külastada. Kohustuslik kirjandus neile, kes esimest korda Indiasse reisivad.

Avalik_esinemine. Osalejate kaasamine Avalik_esinemine_Esinemishirm Avalik_esinemine_Lugude jõud ja kasutamine

Huvitavad ja arendavad raamatud!

Ajakirjanikuna koostöö ajakirjadega Director, Eesti Naine jt. Artiklid teemal avatud mõtteviis juhtimises, teenindus, elulood, reisikirjad, meilietikett jm. meilietiketi ja virtuaalse suhtlemise teemal on Katrin Aedma avaldanud artiklite sarja Elioni elektroonilises harivas portaalis Digitark.ee Katrin Aedma kirjutisi iseloomustab lihtsus, selgus, praktilisus ja lähenemisviisid, mis ei ole traditsioonilised - artiklist võib leida ristsõna, pildid võivad olla peidetud kirja alla jms. Ta kirjutab sellest, kuidas SPAM meilidest kasu saada ja nendest sõbrad teha - inimene, kellele meeldivad mustad lambad ja valged varesed.

Link: Katrin Aedma ja Kvaliteetse Õppe Kirjastuse raamatute ülevaade

 

Detailsem töökogemus (alates viimasest töökohast)

 • Alates 2000 - OÜ KA Konsultatsioonid. Juhatuse liige, treener – koolitaja, konsultant, coach. Tegevus: koolitusprogrammide väljatöötamine ja koolituste läbiviimine nii Eestis kui välismaal. Klienditeenindus (sh otsene ja kaudne müük), karjääri planeerimine, psühholoogia, enesearendus. Koolitaja koolitused. Kliendisuhete haldus. Reisikoolituste korraldamine. Konsultatsioonid. Marketing, kodulehtede haldus jms. Koostöö Mainori kõrgkooli, Tallinna ja Tartu Rahvaülikooli, Marketingi Instituudi, Tartu Ülikooli ja Viljandi Kultuuriakadeemiaga – avaliku esinemise loengud jms. Inglise ja eestikeelsed koolitused ja konsultatsioonid üle maailma sh Norras, individuaalsed virtuaalsed konsultatsioonid ja arendusprogrammid.
 • 1.02. – 5.04.2013 konsultant. Norra ehitusfirmad Centrum Bygg Oslo AS, Westholm Bygg. Konsultant. Tegevus: klienditeenindusprojektide konsulteerimine Alates 2009 portaali www.idamaa.com arendamine. Projektijuht, marketingi juht. Kodulehe loomine, haldus, suhtlus klientidega, reklaami müük.
 • 2009 - 2012 portaali looja ja juht - www.indianMassage.eu ja www.indiamassaaz.weebly.com arendamine. Projektijuht, marketingi juht. Tegevus: kodulehe loomine, haldus, suhtlus klientidega, reklaami müük. India pea- ja näomassaaži koolituste korraldamine, tõlkimine jms eelkõige Eestis ja Indias. India pea- ja näomassaazi koolitusprogrammi ja materjalide väljatöötamine, india peamassaazi õppevideo koostamine.
 • 2009-2010 Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus, projektijuht. Tegevus: projekti edukas läbiviimine. Projekti nimetus: "Üle-eestilise võrguseire info konsolideerimise ning töötlemise lahend" (Projekti "Riigi IS kindlustavate süsteemide turvalisuse tõstmine" alaprojekt)
 • 2009- 2010 OÜ HornConsult. Osanik, turundusdirektor. Tegevus: teadusleiutiste tootearendus ja turustamine. Micrim kaubamärgi väljatöötamine. Osalemine kõikides tööprotsessides, eelkõige suhtlemine leiutajatega, toote tutvustusmatejalide väljatöötamine ja väliskontaktide leidmine.
 • 2003 - 2006 koolitusfirma Invicta, koolitaja ja konsultant. Tegevus: koolitusprogrammide väljatöötamine ja koolituste läbiviimine. Konsultatsioonid.
 • 2002 - 2009 Mainori Kõrgkool, täiendkoolituste konsultant ja lektor. Loengud üliõpilastele. Kursuse ja diplomitööde juhendamine. Suhtlemisalased koolitused ettevõtetele.
 • 2000 - 2002 Eesti Energia, Tallinna büroojuhataja. Tegevus: klienditeenindusprojektide koostamine ja realiseerimine, töötajate värbamine ja väljaõpe. 50 alluvat
 • 1994 - 2000 Eesti Ühispank, harukontori juhataja. Tegevus: harukontori töö korraldamine. Kliendisuhete loomine, hoidmine ja arendamine. Kuni 10 alluvat

Viited

Välislingid

Viimati uuendatud 24. aprill 2016
 

Erakonsultatsioon

Oled segaduses ja mures? Otsid lahendust?

Soovid personaalset,

professionaalset ja

konfidentsiaalset abi? 

Küsi lisa ja lepi kokku coaching

Koutsimine-Katrin_Aedma

BLOGI

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Ajurveeda massaaž Goas-päev 7

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Seitsmes päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, kizi, kuninglikku näomassaaži ja peamassaaži. Pakuti võimalust istuda ka aurikapis või täpsemini öeldes termokotis, kuid kuna õues nagunii pea 40 kuumakraadi, ei... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 6

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kuues päev. Täna nautisin massaaži - üle keha, Kati Bastit ja kuninglikku näomassaaži (Royal facemassage). Võrratu enesetunne! Devika ei silita ega hellita. Ta teeb tõsiselt tööd - pigistab punkte, liigub keha peal... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Ajurveeda massaaž Goas-päev 5

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Viies päev. Täna nautisin massaaži ja kizi. Kizi on kuumade pitsatitega tupsutamine ja masseerimine. Kizi aitab organismist jääkaineid välja viia. Tupsikuid hoitakse kuuma aluse peal ja siis võetakse neid sealt ja... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 4

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Neljas päev. Vaata videost, milline see ravi on: Ajurveeda Kati basti Täna oli menüüs massaaž ja Kati Basti.   [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 3

Holiday MIX "Happy Body & Mind", ajurveeda kliinikus SUSHRUT. Kolmas päev.  Juuksed on siiani natuke õlised. Sellised armsalt lainelised, sest tänane meeldivalt lõhnav mandliõli, ei soovinud kohaliku Shikakai seebiga kuidagi juustest ära tulla. Vaatasin, et tulemus oli nii kena, ... [Loe edasi...]

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Ajurveeda massaaž Goas-päev 2

Täna käisin taas SHURUT ayurveedas massaažil. Sedapuhku siis massaaž + shirodara. Shirodara on selline ajurveeda massaaži juurde kuuluv ravi, mille ajal lastakse seljal lamava inimese laubale  pea kohal rippuvast metallkopsikust peene joana sooja õli voolata. Kopsikut liigutatakse... [Loe edasi...]